Naprawa uszkodzonych ekranów LCD

Naprawa uszkodzonych ekranów LCDW tego rodzaju wyświetlaczach matryca LCD połączona jest na stałe z digitizerem i wierzchnią szybką ochronną na całej swojej powierzchni. Z założenia producenta wynika że element ten jest nierozbieralny a konstrukcja ma zapobiegać wnikaniu kurzu pomiędzy poszczególne warstwy. Jako oryginalne części zamienne występują wyłącznie kompletne, sklejone wyświetlacze.

Jednak jak wskazuje doświadczenie, rozbite wyświetlacze tego typu można zregenerować– pod warunkiem że dotyk i ekran funkcjonują w sposób prawidłowy. Do sklejania nowych szybek z ekranem używany jest płynny klej LOCA (Liquid Optical Clear Adhesive). Klej ten jest światło utwardzalny ultrafioletem, lub klej OCA w specjalnych plastrach utwardzany termicznie w warunkach próżni z dociskiem. Proces usuwania pękniętej szybki ekranu dotykowego zarówno w tablecie jak i smartfonie jest wieloetapowy i wymaga nie tylko profesjonalnego sprzętu warsztatowego i narzędzi ale też doświadczenia.SMART-SERVICE GSM-Naprawa telefonów i tabletów-Częstochowa ul.Worcella 2W prostszej i tańszej metodzie  LOCA, do wklejania szybki konieczne są specjalne ramki pozycjonujące wyświetlacz do „szkła” oraz zapewniające kontrolowany odstęp między nimi co z kolei wpływa na odpowiednią warstwę kleju między nimi, lampa UV o odpowiedniej mocy pozwalająca utwardzić klej oraz trwale i pewnie połączyć wyświetlacz LCD z szybką wierzchnią. Uwaga- nie wszystkie rodzaje wyświetlaczy można zalać klejem LOCA gdyż wniknie on pomiędzy warstwy podświetlania lub polaryzatora, wskutek czego powstaną plamy uniemożliwiające korzystanie z wyświetlacza ! Uwaga- regeneracja w korpusie telefonu /jak na zdjęciu obok/ jest absolutnie niedopuszczalna- grozi całkowitym zniszczeniem elektroniki urządzenia przez klej LOCA. Nie mniej jednak  wiele osób idąc na skróty i ograniczając koszty naprawy robi właśnie w ten sposób-czyli nie wyjmując  matrycy z korpusu!!!

SMART-SERVICE GSM-Naprawa telefonów i tabletów-Częstochowa ul.Worcella 2Druga metoda OCA jest bardziej skomplikowana i wymaga bardziej zaawansowanego sprzętu w postaci separatora LCD, laminatora,  komory próżniowej z dociskiem, profesjonalnego autoklawu i innych urządzeń bez których wykonanie regeneracji nie było by możliwe.

SMART-SERVICE GSM-Naprawa telefonów i tabletów-Częstochowa ul.Worcella 2Tą metodą można regenerować wszystkie rodzaje ekranów LCD– również te które mają budowę  ‚listkową’ czyli kilka warstw nie połączonych ze sobą w sposób hermetyczny.

Bez wątpienia metoda OCA mimo iż jest bardziej skomplikowana i droższa daje nieporównywalnie lepsze efekty niż technologia LOCA.
Nasz serwis posiada wyposażenie umożliwiające wykonywanie regeneracji wszystkich typów wyświetlaczy LCD zarówno w technologii LOCA jak i OCA.

<<< Wymiana uszkodzonego dotyku                                      Wymiana mikrofonu lub głośnika >>>