Naprawa telefonów i tabletów-Częstochowa ul.Worcella 2

Telefon komórkowy

można dzisiaj znaleźć prawie w każdej kieszeni, torebce, plecaku czy innym jeszcze schowku, a im jest on bardziej zaawansowany technologicznie i droższy- tym więcej problemów sprawia jego ewentualne uszkodzenie. Skomplikowane urządzenia w większości przypadków trafiają do serwisu, gdzie mogą otrzymać profesjonalną pomoc.

Najczęściej występujące awarie telefonów

Posiadanie smartfona to nie tylko wygoda i komfort, ale również odpowiedzialność za jego prawidłową eksploatację i zabezpieczenie się przed wypadkami. Im droższe urządzenie – a ceny niektórych liczone są już w tysiącach złotych– tym więcej uwagi należy poświęcać jego ochronie. Niestety nieszczęścia chodzą po ludziach a wypadki się zdarzają. Nie jest w tym przypadku istotne czy z naszej winy czy nie z naszej, czy przez zwykłą nieuwagę czy też zaniedbanie lub brak ostrożności albo wyobraźni. Istotne jest że telefon się uszkodził i należy go poddać specjalistycznej naprawie w serwisie. To już nie te czasy że można było telefon rozkręcić na kawałki, poskładać i – działał. Nowoczesne urządzenia w przypadku tzw. nieuprawnionej ingerencji najczęściej ulegają trwałemu uszkodzeniu, dlatego też odradzamy samodzielne przeprowadzanie napraw bez właściwego wyposażenia warsztatowego i wiedzy. Proszę też nie sugerować się tym że na YouTube wszystko wydaje się proste ,łatwe i bezproblemowe. Autorom filmów zależy na oglądalności i związanej z tym prowizji a nie na przekazaniu treści istotnych z punktu widzenia „naprawiacza” . Bardzo często filmując naprawę jednego telefonu – niszczone jest kilka sztuk, zaś pokazywana prostota naprawy to wynik fotomontażu.Bezpieczniej jest zatem skorzystać z usług serwisu GSM.Naprawa telefonów i tabletów-Częstochowa ul.Worcella 2

Zalanie telefonu cieczą.

Naprawa telefonów i tabletów-Częstochowa ul.Worcella 2Do najczęstszych uszkodzeń mechanicznych z całą pewnością zalicza się zamoczenie telefonu i to niekoniecznie podczas deszczu. Rozmawiamy w łazience, podczas kąpieli, prania czy na basenie, a kiedy dłonie są mokre często wystarczy tylko chwila, aby nasz telefon znalazł się w wodzie lub innym płynie. Naprawa telefonów i tabletów-Częstochowa ul.Worcella 2Obecność fosforanów np. z proszku do prania, dosłownie zżera elektronikę. Wysuszenie telefonu nie jest wystarczające aby przywrócić sprawność urządzenia.
Nawet 
jeśli po suszeniu telefon działa, w jego wnętrzu zachodzą zmiany które po jakimś czasie spowodują zniszczenie elektroniki.Naprawa telefonów i tabletów-Częstochowa ul.Worcella 2 Zjawisko elektrokorozji jest niezwykle groźne dla naszego telefonu, natomiast zalanie telefonu bywa nadzwyczaj często lekceważone. Wśród użytkowników funkcjonuje jeszcze przekonanie że wysuszenie na kaloryferze albo zasypanie ryżem lub fasolą spowoduje naprawienie telefonu. Niestety nie jest to prawda! Warto wiedzieć że po zalaniu należy urządzenie natychmiast wyłączyć i wyjąć baterię. Nie wolno podgrzewać telefonu i absolutnie nie podłączać go pod ładowarkę! W niektórych modelach samodzielne wyjęcie baterii jest niemożliwe-dlatego telefon należy wyłączyć i jak najszybciej dostarczyć do serwisu. Tylko w ten sposób unikniemy efektu zalania widocznego na zdjęciach.

Uszkodzenie gniazda ładowania

To kolejne, Naprawa telefonów i tabletów-Częstochowa ul.Worcella 2 niezwykle często spotykane uszkodzenie telefonu. Wystarczy chwila nieuwagi a micro USB zostanie wyłamane z płyty głównej. Objawia się to tym że telefon raz ładuje a raz nie, lub nie ładuje wcale. Często też niemożliwy jest transfer danych przez kabelek USB. Naprawa telefonów i tabletów-Częstochowa ul.Worcella 2Należy pamiętać o tym że w przypadku uszkodzenia micro USB absolutnie nie wolno ‚grzebać na siłę’  wtykiem ładowarki.
Bardzo często skutkuje to wyrwaniem punktów lutowniczych, zerwaniem ścieżek lub zwarciem ‚plusa’ do pinów transferu danych i spaleniem mikroprocesora. Jakby tego było mało, tak prozaiczne uszkodzenie może okazać się bardzo kosztowne – gdyż w niektórych modelach nowoczesnych smartfonów dostęp do płyty głównej wiąże się z wyjęciem i zniszczeniem wklejonego na stałe w korpus wyświetlacza LCD ! Warto zatem zachować ostrożność podłączając telefon pod ładowarkę.Uszkodzenia głośników i mikrofonów

Naprawa telefonów i tabletów-Częstochowa ul.Worcella 2Te elementy zazwyczaj wymagają wymiany podczas naprawy urządzenia po zalaniu. Jednak nie tylko ciecze im szkodzą. Niezwykle groźne są też mikroskopijne opiłki ferromagnetyków, pył wapna, cementu, gipsu itp.  W przypadku mikrofonów po prostu przestajemy być słyszani. Głośniki natomiast zaczynają trzeszczeć, dźwięk jest stłumiony i cichy lub po prostu zanika. Niestety uszkodzenia tych elementów wiążą się z ich wymianą na nowe o odpowiednich parametrach technicznych. Należy pamiętać o tym że nawet urządzenia posiadające klasę pyło i wodoszczelności również nie są wieczne, a uszczelki w zaślepkach otworów technologicznych wycierają się lub odkształcają.

Uszkodzenia digitizerów i matryc LCD

Naprawa telefonów i tabletów-Częstochowa ul.Worcella 2Ta grupa należy do najbardziej kosztownych uszkodzeń. Nowoczesne technologie preferują trwałe łączenie digitizerów z matrycami LCD. Dlatego też w przypadku potocznie określanej  ‚rozbitej szybki‚ konieczna jest wymiana kompletnego wyświetlacza LCD. Jak widać to co jest korzystne z punktu widzenia producenta, niekoniecznie jest korzystne dla użytkownika. Na szczęście opracowano technologię regeneracji niektórych modeli wyświetlaczy metodami OCA i LOCA, co pozwala na zmniejszenie kosztów naprawy Państwa telefonu. źle przeprowadzona regeneracja lcdJednak nie wszystkie wyświetlacze można zregenerować a ponadto istnieje duże prawdopodobieństwo uszkodzenia elementów regenerowanych. Czasem trzeba też poprawiać nieudolne i ‚chałupnicze’ naprawy przeprowadzane z pomocą filmików prezentowanych na YouTube.  Warto chyba jednak podjąć ryzyko regeneracji w serwisie jeśli pozwoli to ograniczyć koszty nawet o połowę, a jedyną alternatywą jest wymiana kompletnego nowego ‚seta’ LCD.

Fakt – telefony się psują i nie jest niczym nietypowym, bowiem każde urządzenie elektroniczne czy mechaniczne posiada określoną żywotność i od czasu do czasu wymaga interwencji serwisanta. Smart-Service GSM. Naprawa telefonów i tabletów-Częstochowa ul.Worcella 2 jest do Państwa usług właśnie w zakresie naprawy telefonów.  Serwis znajduje się naprzeciwko wejścia do Technikum Gastronomicznego Zapraszamy.


Loading map ...