Czyszczenie po zalaniu ciecząnależy do najbardziej czasochłonnych i pracochłonnych czynności serwisowych. Wiąże się z całkowitym rozebraniem urządzenia oraz długotrwałymczyszczeniem ultradźwiękami w odpowiednich roztworach chemicznych.
Dopiero dokładne wyczyszczenie umożliwia diagnostykę telefonu pod względem sprawności poszczególnych podzespołów i przeprowadzenie ewentualnej naprawy połączonej niejednokrotnie w wymianą części i podzespołów nienaprawialnych, takich jak mikrofony, głośniki czy wyświetlacze lub digitizery. Niestety w tych ostatnich- jako największych odbiornikach prądu, bardzo często ulegają wypaleniu piny taśm lub złącz wtykowych – jak na foto 🙁 . W przypadkach ekstremalnych, może zdarzyć się i tak ze telefon jako tako funkcjonuje, ale po usunięciu nagaru i ścieżek zżartych przez rdzę przestaje funkcjonować lub nawet nie włącza się.




Dlatego też należy pamiętać że telefony nie potrafią pływać, a  o tych które posiadają klasę wodoodporności krąży dowcip że są wodoodporne tylko dlatego że jak woda dostanie się do środka to już z niego nie wycieknie.
NALEŻY MIEĆ NA UWADZE ŻE ZALANIE JEST NAJPOWAŻNIEJSZYM USZKODZENIEM NISZCZĄCYM CAŁOŚĆ URZĄDZENIA !!!zobacz kolejną stronę